Food blog theme (2.0.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Header
it: Intestazione

en: Text color
it: Colore del testo

en: Navigation
it: Navigazione

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Blue Lagoon (default)
it: Laguna Blu (predefinito)

en: Main background
it: Sfondo principale

en: Sidebar background
it: Sfondo della barra laterale

en: Sidebar borders
it: Bordi della barra laterale

en: Plum
it: Prugna

en: Title and slogan
it: Titolo e slogan

en: Ice
it: Ghiaccio

en: Header background top
it: Sfondo intestazione in alto

en: Header background bottom
it: Sfondo intestazione in basso
