Food blog theme (2.0.0) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: Content
pl: Zawartość

en: Header
pl: Nagłówek

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Page Top
pl: Góra strony

en: Page Bottom
pl: Dól strony

en: Blue Lagoon (default)
pl: Błękitna laguna (domyślny)

en: Slate
pl: Popielaty

en: Main background
pl: Główne tło

en: Sidebar background
pl: Tło paska bocznego

en: Sidebar borders
pl: Obrys paska bocznego

en: Plum
pl: Śliwka

en: Title and slogan
pl: Tytuł i slogan

en: Firehouse
pl: Remiza

en: Ice
pl: Lód

en: Footer First
pl: Stopka pierwsza

en: Footer Second
pl: Stopka druga

en: Header background top
pl: Górne tło nagłówka

en: Header background bottom
pl: Dolne tło nagłówka
