Onpage External Libraries (8.x-1.2) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Type
de: Typ

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Path
de: Pfad

en: Machine name
de: Systemname

en: External URL
de: Externe URL

en: A unique machine-readable name for this entity. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
de: Ein eindeutiger Systemname für diese Entität. Der Name darf nur Kleinbuchstaben, Zahlen und Unterstriche enthalten.
