Onpage External Libraries (8.x-1.6) - en to eu translation catalogue (6 entries)

en: Type
eu: Mota

en: Edit
eu: Editatu

en: Weight
eu: Pisua

en: Name
eu: Izena

en: Path
eu: Bide-izena

en: Machine name
eu: Makinaren izena
