Oomph Paragraphs (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: On
de: An

en: Image
de: Bild

en: Center
de: Zentriert

en: Background Color
de: Hintergrundfarbe

en: Background Image
de: Hintergrundbild

en: Top
de: Oben

en: Bottom
de: Unten

en: Off
de: Aus

en: Border
de: Rahmen

en: Middle
de: Mitte

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: White
de: Weiß

en: Zoom In
de: Vergrößern

en: Border Style
de: Stil der Umrandung

en: Dashed
de: Gestrichelt

en: Single column
de: Eine Spalte

en: Black
de: Schwarz

en: Drop Shadow
de: Schattenwurf

en: Row
de: Zeile

en: Fade In
de: Einblenden

en: Two columns
de: Zwei Spalten

en: Light Gray
de: Hellgrau

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Three columns
de: Drei Spalten

en: Horizontal Alignment
de: Horizontale Ausrichtung

en: Vertical Alignment
de: Vertikale Ausrichtung

en: Column Content
de: Spalteninhalt

en: Stretch
de: Strecken

en: Four columns
de: Vier Spalten
