Open vocabularies (1.3.0) - en to cs translation catalogue (23 entries)

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Weight
cs: Váha

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Required
cs: Povinné

en: Label
cs: Popisek

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Field name
cs: Název pole

en: Fields
cs: Pole

en: Widget type
cs: Typ widgetu

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Add vocabulary
cs: Přidat slovník

en: Edit vocabulary
cs: Upravit slovník

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: No link
cs: Žádný odkaz

en: Limited
cs: Omezeno

en: Display the label of the referenced entities.
cs: Zobrazit popisek odkazovaných entit.

en: Link label to the referenced entity
cs: Zobrazit popisek jako odkaz na entitu

en: Entity types
cs: Typy entit

en: The referenced entity
cs: Odkazovaná entita

en: Allowed number of values
cs: Povolený počet hodnot
