Open vocabularies (1.3.0) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Weight
fa: وزن

en: Help text
fa: متن راهنما

en: Required
fa: اجباری

en: Label
fa: برچسب

en: Vocabularies
fa: واژگان‌ها

en: ID
fa: شناسه

en: vocabularies
fa: واژگان

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Fields
fa: فیلدها

en: Widget type
fa: نوع

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Limit
fa: محدوده

en: Entity
fa: عنصر

en: Add vocabulary
fa: افزودن واژگان

en: Edit vocabulary
fa: ویرایش واژگان

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: vocabulary
fa: واژگان

en: No link
fa: بدون پیوند

en: Description of the vocabulary.
fa: توصیف واژگان.

en: Limited
fa: محدود

en: Display the label of the referenced entities.
fa: نمایش عنوان عناصر ارجاع‌یافته.

en: Link to the referenced entity
fa: پیوند به ارجاع موجودیت

en: Allowed number of values
fa: تعداد مقادیر مجاز

en: Delete vocabulary
fa: حذف واژگان
