Open vocabularies (1.3.0) - en to lt translation catalogue (23 entries)

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Weight
lt: Svoris

en: Help text
lt: Pagalbos tekstas

en: Required
lt: Privalomas

en: Label
lt: Etiketė

en: Vocabularies
lt: Žodynai

en: vocabularies
lt: žodynai

en: Vocabulary
lt: Žodynas

en: Field name
lt: Laukelio pavadinimas

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Widget type
lt: Valdiklio tipas

en: Unlimited
lt: Neribotas

en: Limit
lt: Limitas

en: Entity
lt: Esybė

en: Add vocabulary
lt: Pridėti žodyną

en: Edit vocabulary
lt: Redaguoti žodyną

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: About
lt: Apie

en: vocabulary
lt: žodynas

en: Limited
lt: Ribojama

en: Link to the referenced entity
lt: Nuorodą į nurodomą esybę

en: Allowed number of values
lt: Leidžiamų reikšmių kiekis
