Open vocabularies (1.3.0) - en to sv translation catalogue (28 entries)

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Weight
sv: Vikt

en: Help text
sv: Hjälptext

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Label
sv: Etikett

en: Vocabularies
sv: Vokabulärer

en: vocabularies
sv: vokabulär

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Fields
sv: Fält

en: Widget type
sv: Typ av widget

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Limit
sv: Begränsning

en: Entity
sv: Objekt

en: Add vocabulary
sv: Lägg till vokabulär

en: Edit vocabulary
sv: Redigera vokabulär

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: vocabulary
sv: vokabulär

en: No link
sv: Ingen länk

en: Limited
sv: Begränsad

en: Display the label of the referenced entities.
sv: Visa etiketten för de refererade objekten.

en: Link label to the referenced entity
sv: Länketikett till det refererade objektet

en: Link to the referenced entity
sv: Länk för det refererade objektet

en: Entity types
sv: Entitetstyp

en: The referenced entity
sv: Det refererade objektet

en: Allowed number of values
sv: Tillåtna antal värden
