Open vocabularies (1.3.0) - en to am translation catalogue (11 entries)

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Weight
am: ክብደት

en: Help text
am: የእርዳታ ጽሑፍ

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: ID
am: አይዲ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: Add vocabulary
am: መዝገበ ቃላት ጨምር

en: Link label to the referenced entity
am: መሰየሚያውን ከሚጣቀሰው አካል ጋር አገናኝ
