Open vocabularies (1.3.0) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Weight
ar: الوزن

en: Help text
ar: نص المساعدة

en: Required
ar: ضروري

en: Label
ar: التسمية

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: ID
ar: المعرف ID

en: vocabularies
ar: المفردات

en: Vocabulary
ar: معجم

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Widget type
ar: نوع الويدجة

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Limit
ar: حد

en: Entity
ar: الكيان

en: Add vocabulary
ar: إضافة معجم

en: Edit vocabulary
ar: حرر المعجم

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: vocabulary
ar: المعجم

en: No link
ar: لا رابط

en: Limited
ar: محدد

en: Link label to the referenced entity
ar: تسمية الرابط بناء على الكيان المرجعي

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات

en: The referenced entity
ar: مرجع الكيان

en: Allowed number of values
ar: العدد المسموح للقيم
