Open vocabularies (1.3.0) - en to az translation catalogue (21 entries)

en: Type
az: Növ

en: Description
az: İzahat

en: Weight
az: Çəki

en: Help text
az: Kömək mətni

en: Required
az: Tələb olunur

en: Vocabularies
az: Lüğətlər

en: ID
az: İD

en: vocabularies
az: lüğətlər

en: Vocabulary
az: Lüğət

en: Field name
az: Sahə adı

en: Fields
az: Sahələr

en: Widget type
az: Vidjet tipi

en: Unlimited
az: Limitsiz

en: Entity
az: Entiti

en: Add vocabulary
az: Lüğət əlavə edin

en: Edit vocabulary
az: Lüğəti redaktə edin

en: Machine name
az: Maşın adı

en: About
az: Haqqında

en: vocabulary
az: lüğət

en: No link
az: Link yoxdur

en: Limited
az: Məhduddur
