Open vocabularies (1.3.0) - en to be translation catalogue (20 entries)

en: Type
be: Тып

en: Description
be: Апісанне

en: Weight
be: Вага

en: Help text
be: Даведкавы тэкст

en: Required
be: Абавязкова

en: Label
be: Подпіс

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Field name
be: Назва поля

en: Fields
be: Палі

en: Widget type
be: Тып віджэта

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Entity
be: Сутнасць

en: Add vocabulary
be: Дадаць слоўнік

en: Edit vocabulary
be: Рэдагаваць слоўнік

en: Machine name
be: Машынная назва

en: About
be: Аб

en: No link
be: Няма спасылкі

en: Link label to the referenced entity
be: Зрабіць цэтлік спасылкай на сутнасць
