Open vocabularies (1.3.0) - en to bo translation catalogue (18 entries)

en: Type
bo: རིགས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Help text
bo: རོགས་རམ་ཡིག་ཆ

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Vocabularies
bo: སྤྱི་མིང

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Vocabulary
bo: སྤྱི་མིང

en: Field name
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་མིང

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Widget type
bo: ཡོ་བྱད་ཀྱི་རིགས

en: Unlimited
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: Add vocabulary
bo: སྤྱི་མིང་སྣོན་པ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: No link
bo: སྦྲེལ་ཐག་མེད
