Open vocabularies (1.3.0) - en to ca translation catalogue (29 entries)

en: Type
ca: Tipus

en: Description
ca: Descripció

en: Weight
ca: Pes

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Required
ca: Necessari

en: Label
ca: Etiqueta

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: vocabularies
ca: vocabularis

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Fields
ca: Camps

en: Widget type
ca: Tipus de giny

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Limit
ca: Límit

en: Entity
ca: Entitat

en: Add vocabulary
ca: Afegeix un vocabulari

en: Edit vocabulary
ca: Edita vocabulari

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: About
ca: Detalls

en: vocabulary
ca: vocabulari

en: No link
ca: Sense enllaç

en: Limited
ca: Limitat

en: Display the label of the referenced entities.
ca: Mostra l'etiqueta de les entitats referenciades.

en: Link label to the referenced entity
ca: Enllaça l'etiqueta a l'entitat referenciada

en: Link to the referenced entity
ca: Enllaça a l'entitat referenciada

en: Entity types
ca: Tipus d'entitats

en: The referenced entity
ca: L'entitat referenciada

en: Allowed number of values
ca: Nombre de valors permesos

en: Delete vocabulary
ca: Elimina el vocabulari
