Open vocabularies (1.3.0) - en to da translation catalogue (28 entries)

en: Description
da: Beskrivelse

en: Weight
da: Vægt

en: Help text
da: Hjælpetekst

en: Required
da: Obligatorisk

en: Label
da: Etiket

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: vocabularies
da: ordforråd

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Field name
da: Feltnavn

en: Fields
da: Felter

en: Widget type
da: Widget-type

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Limit
da: Grænse

en: Add vocabulary
da: Tilføj ordforråd

en: Edit vocabulary
da: Redigér ordforråd

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: vocabulary
da: ordforråd

en: No link
da: Intet link

en: Limited
da: Begrænset

en: Display the label of the referenced entities.
da: Vis label for de refererede entities.

en: Link label to the referenced entity
da: Link label til den refererede entity

en: Link to the referenced entity
da: Link til den refererede entity

en: Entity types
da: Enheds typer

en: The referenced entity
da: Link til den refererede entity

en: Allowed number of values
da: Tilladt antal værdier

en: Maximum number of values users can enter
da: Maksimalt antal værdier brugerne kan indtaste

en: Delete vocabulary
da: Slette ordforråd
