Open vocabularies (1.3.0) - en to el translation catalogue (26 entries)

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Weight
el: Βάρος

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Label
el: Ετικέτα

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Limit
el: Όριο

en: Entity
el: Οντότητα

en: Add vocabulary
el: Προσθήκη λεξιλογίου

en: Edit vocabulary
el: Τροποποίηση λεξιλογίου

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: About
el: Περί

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: Limited
el: Περιορισμένο

en: Display the label of the referenced entities.
el: Εμφανίζει την ετικέτα των αναφερόμενων οντοτήτων.

en: Link label to the referenced entity
el: Σύνδεση ετικέτας με την αναφερόμενη οντότητα

en: Link to the referenced entity
el: Σύνδεση με την αναφερόμενη οντότητα

en: The referenced entity
el: Η αναφερόμενη οντότητα

en: Allowed number of values
el: Επιτρεπόμενος αριθμός τιμών

en: Delete vocabulary
el: Διαγραφή λεξιλογίου
