Open vocabularies (1.3.0) - en to es translation catalogue (30 entries)

en: Type
es: Tipo

en: Description
es: Descripción

en: Weight
es: Peso

en: Help text
es: Texto de ayuda

en: Required
es: Obligatorio

en: Label
es: Etiqueta

en: Vocabularies
es: Vocabularios

en: vocabularies
es: vocabularios

en: Vocabulary
es: Vocabulario

en: Field name
es: Nombre del campo

en: Fields
es: Campos

en: Widget type
es: Tipo de control

en: Unlimited
es: Ilimitado

en: Limit
es: Límite

en: Entity
es: Entidad

en: Add vocabulary
es: Agregar vocabulario

en: Edit vocabulary
es: Editar vocabulario

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: About
es: Acerca de

en: vocabulary
es: vocabulario

en: No link
es: Sin enlace

en: Limited
es: Limitado

en: Display the label of the referenced entities.
es: Muestra la etiqueta de las entidades referenciadas.

en: Link label to the referenced entity
es: Enlazar la etiqueta a la entidad referenciada

en: Link to the referenced entity
es: Enlace a la entidad referenciada

en: Entity types
es: Tipos de entidad

en: The referenced entity
es: La entidad referenciada

en: Allowed number of values
es: Número de valores permitidos

en: Maximum number of values users can enter
es: Numero máximo de valores que los usuarios pueden introducir

en: Delete vocabulary
es: Eliminar vocabulario
