Open vocabularies (1.3.0) - en to et translation catalogue (30 entries)

en: Type
et: Liik

en: Description
et: Kirjeldus

en: Weight
et: Kaal

en: Help text
et: Abitekst

en: Required
et: Kohustuslik

en: Label
et: Nimetus

en: Vocabularies
et: Sõnastikud

en: Vocabulary
et: Sõnastik

en: Field name
et: Välja nimetus

en: Fields
et: Väljad

en: Widget type
et: Vidina liik

en: Unlimited
et: Piiramatu

en: Limit
et: Limiit

en: Entity
et: Olem

en: Add vocabulary
et: Lisa sõnastik

en: Edit vocabulary
et: Muuda sõnastikku

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: About
et: Programmist

en: vocabulary
et: sõnastik

en: No link
et: Link puudub

en: Description of the vocabulary.
et: Sõnastiku kirjeldus.

en: Limited
et: Piiratud

en: Display the label of the referenced entities.
et: Kuva viidatud olemite silti.

en: Link label to the referenced entity
et: Lingi silt viidatud olemile

en: Link to the referenced entity
et: Link viidatud olemile

en: Entity types
et: Olemi tüübid

en: The referenced entity
et: Viidatud olem

en: Allowed number of values
et: Lubatud väärtuste arv

en: Maximum number of values users can enter
et: Suurim lubatud väärtuste hulk, mida kasutaja võib sisestada

en: Delete vocabulary
et: Kustutada sõnastik
