Open vocabularies (1.3.0) - en to eu translation catalogue (20 entries)

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Weight
eu: Pisua

en: Help text
eu: Laguntza testua

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Label
eu: Etiketa

en: Vocabularies
eu: Hiztegiak

en: ID
eu: IDa

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Fields
eu: Eremuak

en: Widget type
eu: Widget mota

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Limit
eu: Muga

en: Entity
eu: Entitatea

en: Add vocabulary
eu: Gehitu hiztegia

en: Edit vocabulary
eu: Editatu hiztegia

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: No link
eu: Loturarik ez
