Open vocabularies (1.3.0) - en to fi translation catalogue (30 entries)

en: Type
fi: Tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Weight
fi: Paino

en: Help text
fi: Ohjeteksti

en: Required
fi: Pakollinen

en: Label
fi: Tunnus

en: Vocabularies
fi: Sanastot

en: vocabularies
fi: sanastot

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: Widget type
fi: Widgetin tyyppi

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Add vocabulary
fi: Lisää sanasto

en: Edit vocabulary
fi: Muokkaa sanastoa

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: vocabulary
fi: sanasto

en: No link
fi: Ei linkkiä

en: Description of the vocabulary.
fi: Sanaston kuvaus.

en: Limited
fi: Rajoitettu

en: Display the label of the referenced entities.
fi: Näytä viitattujen entiteettien etiketit.

en: Link label to the referenced entity
fi: Linkitä etiketti viitattuun entiteettiin

en: Link to the referenced entity
fi: Linkitä viitattuun entiteettiin

en: Entity types
fi: Entiteettityypit

en: The referenced entity
fi: Viitattu entiteetti

en: Allowed number of values
fi: Sallittujen arvojen lukumäärä

en: Delete vocabulary
fi: Poista sanasto
