Open vocabularies (1.3.0) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Weight
fr: Poids

en: Help text
fr: Texte d'aide

en: Required
fr: Requis

en: Label
fr: Libellé

en: Vocabularies
fr: Vocabulaires

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: vocabularies
fr: vocabulaires

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Fields
fr: Champs

en: Widget type
fr: Type de widget

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Limit
fr: Limite

en: Entity
fr: Entité

en: Add vocabulary
fr: Ajouter un vocabulaire

en: Edit vocabulary
fr: Modifier le vocabulaire

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: vocabulary
fr: vocabulaire

en: No link
fr: Aucun lien

en: Predicate
fr: Prédicat

en: Description of the vocabulary.
fr: Description du vocabulaire.

en: Limited
fr: Limité

en: Display the label of the referenced entities.
fr: Afficher le libellé des entités référencées.

en: Link label to the referenced entity
fr: Lier le libellé à l'entité référencée

en: Link to the referenced entity
fr: Lien vers l'entité référencée

en: Entity types
fr: Types d'entités

en: The referenced entity
fr: L'entité référencée

en: Allowed number of values
fr: Nombre de valeurs autorisées

en: Maximum number of values users can enter
fr: Le nombre maximum de valeurs que les utilisateurs peuvent saisir

en: Delete vocabulary
fr: Supprimer le vocabulaire
