Open vocabularies (1.3.0) - en to gl translation catalogue (22 entries)

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: Weight
gl: Peso

en: Help text
gl: Texto de axuda

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Label
gl: Etiqueta

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: vocabularies
gl: vocabularios

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Fields
gl: Campos

en: Widget type
gl: Tipo de widget

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Limit
gl: Límite

en: Entity
gl: Entidade

en: Add vocabulary
gl: Engadir vocabulario

en: Edit vocabulary
gl: Editar vocabulario

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: No link
gl: Sen ligazón

en: Limited
gl: Limitado

en: Allowed number of values
gl: Número de valores permitidos
