Open vocabularies (1.3.0) - en to he translation catalogue (26 entries)

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Weight
he: משקל

en: Help text
he: טקסט עזרה

en: Required
he: נדרש

en: Label
he: תווית

en: Vocabularies
he: מילונים

en: vocabularies
he: מילונים

en: Vocabulary
he: מילון

en: Field name
he: שם שדה

en: Fields
he: שדות

en: Widget type
he: סוג ווידג'ט

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Limit
he: גבול

en: Entity
he: יישות

en: Add vocabulary
he: הוספת מילון

en: Edit vocabulary
he: עריכת מילון

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: vocabulary
he: מילון

en: No link
he: אין קישור

en: Limited
he: מוגבל

en: Display the label of the referenced entities.
he: הצגת הכותרת של היישות ברפרנס.

en: Link to the referenced entity
he: קישור ליישות שמצויינת ברפרנס

en: The referenced entity
he: היישות שאליה מצביע הרפרנס

en: Allowed number of values
he: מספר הערכים המותרים
