Open vocabularies (1.3.0) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Weight
hi: मान

en: Help text
hi: मदद के लिए जानकारी

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Label
hi: लेबल

en: Vocabularies
hi: शब्दावलीया

en: ID
hi: आईडी

en: vocabularies
hi: शब्दसंग्रह

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Widget type
hi: विजेट प्रकार

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Limit
hi: सीमा

en: Entity
hi: इकाई

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: vocabulary
hi: शब्दकोश

en: No link
hi: कोई लिंक नहीं

en: Display the label of the referenced entities.
hi: संदर्भित संस्थाओं के लेबल प्रदर्शित करें

en: Link label to the referenced entity
hi: संदर्भित इकाई के लिए लिंक लेबल

en: Link to the referenced entity
hi: संदर्भित इकाई के लिए लिंक

en: The referenced entity
hi: संदर्भित इकाई
