Open vocabularies (1.3.0) - en to hr translation catalogue (18 entries)

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Weight
hr: Težina

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: Required
hr: Nužno

en: Label
hr: Oznaka

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Fields
hr: Polja

en: Widget type
hr: Vrsta cinculatora

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Limit
hr: Ograničenje

en: Add vocabulary
hr: Dodaj rječnik

en: Edit vocabulary
hr: Uredi rječnik

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: No link
hr: Nema poveznice.
