Open vocabularies (1.3.0) - en to hy translation catalogue (13 entries)

en: Type
hy: Տեսակ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Help text
hy: Օգնող տեքստ

en: Required
hy: Պարտադիր

en: Label
hy: Պիտակ

en: Vocabularies
hy: Բառարաններ

en: Vocabulary
hy: Բառարան

en: Field name
hy: Դաշտի անունը

en: Fields
hy: Դաշտեր

en: Unlimited
hy: Անսահմանափակ

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում

en: Limited
hy: Սահմանափակ
