Open vocabularies (1.3.0) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Weight
it: Peso

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: Required
it: Obbligatorio

en: Label
it: Etichetta

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: vocabularies
it: vocabolari

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Field name
it: Nome del campo

en: Fields
it: Campi

en: Widget type
it: Tipo di widget

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Limit
it: Limite

en: Entity
it: Entità

en: Add vocabulary
it: Aggiungi vocabolario

en: Edit vocabulary
it: Modifica vocabolario

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: vocabulary
it: vocabolario

en: No link
it: Nessun link

en: Limited
it: Limitato

en: Display the label of the referenced entities.
it: Visualizza l'etichetta delle entità messe in relazione.

en: Link label to the referenced entity
it: Etichetta del collegamento all'entità messa in relazione

en: Link to the referenced entity
it: Collegamento all'entità messa in relazione.

en: Entity types
it: Tipi di entità

en: The referenced entity
it: L'entità messa in relazione

en: Allowed number of values
it: Numero di valori consentiti

en: Maximum number of values users can enter
it: Massimo numero di valori che gli utenti possono inserire

en: Delete vocabulary
it: Elimina vocabolario
