Open vocabularies (1.3.0) - en to jv translation catalogue (15 entries)

en: Type
jv: Tipe

en: Description
jv: Katrangan

en: Weight
jv: Urutan

en: Help text
jv: Teks pitulungan

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Label
jv: Judul

en: Vocabularies
jv: Kosakata

en: Vocabulary
jv: Vokabulari

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Fields
jv: Field

en: Widget type
jv: Jinisé piranti

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Add vocabulary
jv: Tambah vokabulari

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: About
jv: Ngenani
