Open vocabularies (1.3.0) - en to km translation catalogue (16 entries)

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Help text
km: អត្ថបទ​ជំនួយ

en: Required
km: ទាមទារ

en: Label
km: ស្លាក

en: Vocabularies
km: វាក្យ​សព្ទ

en: Vocabulary
km: វាក្យសព្ទ

en: Field name
km: ឈ្មោះ​វាល

en: Widget type
km: ប្រភេទ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Unlimited
km: មិន​កំណត់

en: Add vocabulary
km: បន្ថែម​វាក្យសព្ទ​

en: Edit vocabulary
km: កែសម្រួល​វាក្យស័ព្ទ

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: About
km: អំពី

en: Description of the vocabulary.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​វាក្យស័ព្ទ ។
