Open vocabularies (1.3.0) - en to ku translation catalogue (12 entries)

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Weight
ku: سەنگ

en: Help text
ku: دەقی یارمەتی

en: Required
ku: پێویستە

en: Label
ku: پێناس

en: Vocabularies
ku: وشەگەلەکان

en: Vocabulary
ku: وشەگەل

en: Field name
ku: ناوی خانە

en: Unlimited
ku: بێسنوور

en: Add vocabulary
ku: زیادکردنی وشەگەل

en: About
ku: دەربارە
