Open vocabularies (1.3.0) - en to lv translation catalogue (24 entries)

en: Type
lv: Veids

en: Description
lv: Apraksts

en: Weight
lv: Svars

en: Help text
lv: Palīdzības teksts

en: Required
lv: Obligāts

en: Label
lv: Etiķete

en: Vocabularies
lv: Vārdnīcas

en: vocabularies
lv: vārdnīcas

en: Vocabulary
lv: Vārdnīca

en: Field name
lv: Lauka vārds

en: Fields
lv: Lauki

en: Widget type
lv: Logrīka tips

en: Unlimited
lv: Bez limita

en: Limit
lv: Limits

en: Entity
lv: Entītija

en: Add vocabulary
lv: Pievienot vārdnīcu

en: Edit vocabulary
lv: Labot vārdnīcu

en: Machine name
lv: Mašīnvārds

en: About
lv: Par

en: vocabulary
lv: vārdnīca

en: No link
lv: Nav saites

en: Limited
lv: Limitēts

en: Allowed number of values
lv: Atļautais vērtību skaits

en: Delete vocabulary
lv: Dzēst vārdnīcu
