Open vocabularies (1.3.0) - en to ne translation catalogue (11 entries)

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Weight
ne: वजन

en: Help text
ne: मद्दत जानकारी

en: Required
ne: आवश्यक

en: Label
ne: लेबल

en: ID
ne: परिचय

en: Field name
ne: क्षेत्र को नाम

en: Unlimited
ne: असिमित

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: About
ne: बारेमा
