Open vocabularies (1.3.0) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: Description
nl: Beschrijving

en: Weight
nl: Gewicht

en: Help text
nl: Helptekst

en: Required
nl: Verplicht

en: Vocabularies
nl: Woordenlijsten

en: vocabularies
nl: woordenlijsten

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Fields
nl: Velden

en: Widget type
nl: Widgettype

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Limit
nl: Limiet

en: Entity
nl: Entiteit

en: Add vocabulary
nl: Woordenlijst toevoegen

en: Edit vocabulary
nl: Woordenlijst bewerken

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: vocabulary
nl: woordenlijst

en: No link
nl: Geen link

en: Predicate
nl: Predikaat

en: Description of the vocabulary.
nl: Beschrijving van de woordenlijst.

en: Limited
nl: Beperkt

en: Display the label of the referenced entities.
nl: Het label van de gerefereerde entiteit weergeven.

en: Link label to the referenced entity
nl: Label linkt naar gerefereerde entiteit

en: Link to the referenced entity
nl: Link naar de gerefereerde entiteit

en: Entity types
nl: Entiteitstypen

en: Contain
nl: Bevatten

en: The referenced entity
nl: De gerefereerde entiteit

en: Allowed number of values
nl: Toegestane aantal waarden

en: Maximum number of values users can enter
nl: Het maximum aantal waardes dat een gebruiker kan invoeren

en: Delete vocabulary
nl: Woordenlijst verwijderen
