Open vocabularies (1.3.0) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Weight
oc: Pes

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Required
oc: Requesit

en: Label
oc: Etiqueta

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Fields
oc: Camps

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Entity
oc: Entitat

en: Add vocabulary
oc: Apondre un vocabulari

en: Edit vocabulary
oc: Modificar lo vocabulari

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: vocabulary
oc: vocabulari

en: No link
oc: Aucun ligam
