Open vocabularies (1.3.0) - en to pl translation catalogue (32 entries)

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Weight
pl: Waga

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Required
pl: Wymagane

en: Label
pl: Etykieta

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: vocabularies
pl: słowniki

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Fields
pl: Pola

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Entity
pl: Encja

en: Add vocabulary
pl: Dodaj słownik

en: Edit vocabulary
pl: Edycja słownika

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: vocabulary
pl: słownik

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: Description of the vocabulary.
pl: Opis słownika.

en: Limited
pl: Ograniczone

en: Display the label of the referenced entities.
pl: Wyświetl etykietę wskazywanej encji

en: Link label to the referenced entity
pl: Stwórz odnośnik z etykiety do wskazywanej encji

en: Link to the referenced entity
pl: Odnośnik do wskazywanej encji

en: Entity types
pl: Typy encji

en: Vocabulary type
pl: Typ słownika

en: The referenced entity
pl: Wskazywana encja

en: Allowed number of values
pl: Dozwolona liczba wartości

en: Maximum number of values users can enter
pl: Maksymalna ilość wartości jaką mogą wprowadzać użytkownicy

en: Delete vocabulary
pl: Usuń słownik
