Open vocabularies (1.3.0) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Weight
fa: وزن

en: Help text
fa: متن راهنما

en: Required
fa: اجباری

en: Label
fa: برچسب

en: Vocabularies
fa: لغتنامه‌ها

en: ID
fa: هویت

en: Vocabulary
fa: لغتنامه

en: Field name
fa: نام میدان

en: Fields
fa: میدانها

en: Widget type
fa: نوع

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Limit
fa: محدوده

en: Entity
fa: عنصر

en: Add vocabulary
fa: افزودن لغتنامه

en: Edit vocabulary
fa: تدوین لغتنامه

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره

en: vocabulary
fa: لغتنامه

en: No link
fa: بدون واصلی

en: Limited
fa: محدود

en: Display the label of the referenced entities.
fa: نمایش عنوان عناصر ارجاع‌یافته.

en: Allowed number of values
fa: تعداد مقادیر مجاز
