Open vocabularies (1.3.0) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Weight
ro: Greutate

en: Help text
ro: Text de ajutor

en: Required
ro: Necesar

en: Label
ro: Etichetă

en: Vocabularies
ro: Vocabulare

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Widget type
ro: Tip control

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Limit
ro: Limită

en: Entity
ro: Entitate

en: Add vocabulary
ro: Adaugă clasificare

en: Edit vocabulary
ro: Modifică clasificare

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: No link
ro: Niciun link

en: Description of the vocabulary.
ro: Descrierea clasificării.

en: Limited
ro: Limitat

en: Display the label of the referenced entities.
ro: Afișați eticheta entităților referite.

en: Link label to the referenced entity
ro: Legați eticheta către entitatea de referință

en: Link to the referenced entity
ro: Legătură la entitatea de referință

en: Entity types
ro: Tipuri de entități

en: The referenced entity
ro: Entitatea de referință

en: Allowed number of values
ro: Număr de valori permise

en: Maximum number of values users can enter
ro: Numărul maxim de valori pe care utilizatorii le pot introduce

en: Delete vocabulary
ro: Șterge vocabular
