Open vocabularies (1.3.0) - en to ru translation catalogue (32 entries)

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Weight
ru: Вес

en: Help text
ru: Справочный текст

en: Required
ru: Обязательно

en: Label
ru: Метка

en: Vocabularies
ru: Словари

en: vocabularies
ru: словари

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Field name
ru: Имя поля

en: Fields
ru: Поля

en: Widget type
ru: Тип виджета

en: Unlimited
ru: Неограничено

en: Limit
ru: Предел

en: Entity
ru: Сущность

en: Add vocabulary
ru: Добавить словарь

en: Edit vocabulary
ru: Изменить словарь

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: vocabulary
ru: словарь

en: No link
ru: Ссылки нет

en: Description of the vocabulary.
ru: Описание к словарю.

en: Limited
ru: Ограничено

en: Display the label of the referenced entities.
ru: Отображать метки связанных сущностей.

en: Link label to the referenced entity
ru: Сделать метку ссылкой на сущность

en: Link to the referenced entity
ru: Ссылка на указанную сущность

en: Entity types
ru: Типы сущностей

en: Contain
ru: По содержимому

en: The referenced entity
ru: Связанная сущность

en: Allowed number of values
ru: Допустимое количество значений

en: Maximum number of values users can enter
ru: Максимальное количество значений, которое может ввести пользователь

en: Delete vocabulary
ru: Удалить словарь
