Open vocabularies (1.3.0) - en to sk translation catalogue (25 entries)

en: Type
sk: Typ

en: Description
sk: Popis

en: Weight
sk: Váha

en: Help text
sk: Text pomocníka

en: Required
sk: Povinné

en: Label
sk: Označenie

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: vocabularies
sk: slovníky

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Fields
sk: Polia

en: Widget type
sk: Typ widgetu

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Entity
sk: Entita

en: Add vocabulary
sk: Pridať slovník

en: Edit vocabulary
sk: Upraviť slovník

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: About
sk: Informácie o

en: vocabulary
sk: slovník

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: Description of the vocabulary.
sk: Popis slovníka.

en: Link label to the referenced entity
sk: Pridať odkaz na označenie na odkazovaný entity

en: Link to the referenced entity
sk: Pridať odkaz na odkazovaný entity

en: Entity types
sk: Typy entít

en: The referenced entity
sk: Odkazovaná entita
