Open vocabularies (1.3.0) - en to th translation catalogue (15 entries)

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Required
th: จำเป็น

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: ID
th: ไอดี

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Limit
th: จำกัด

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Limited
th: จำกัด

en: The referenced entity
th: ที่อ้างถึงเอนทิตี

en: Allowed number of values
th: จำนวนได้รับอนุญาต
