Open vocabularies (1.3.0) - en to vi translation catalogue (20 entries)

en: Type
vi: Kiểu

en: Description
vi: Mô tả

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Help text
vi: Văn bản trợ giúp

en: Required
vi: Bắt buộc

en: Label
vi: Nhãn

en: Vocabularies
vi: Các kho từ

en: ID
vi: Mã

en: Vocabulary
vi: Từ vựng

en: Field name
vi: Tên trường

en: Fields
vi: Các trường

en: Widget type
vi: Loại widget

en: Unlimited
vi: Không giới hạn

en: Limit
vi: Giới hạn

en: Add vocabulary
vi: Thêm kho từ

en: Edit vocabulary
vi: Chỉnh sửa kho từ

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: About
vi: Giới thiệu

en: No link
vi: Không liên kết

en: Description of the vocabulary.
vi: Phần mô tả cho kho từ.
