OpenAgenda (3.4.23) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Language
it: Lingua

en: Enabled
it: Attivato

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Label
it: Etichetta

en: Region
it: Regione

en: Node
it: Nodo

en: Location
it: Posizione

en: Order
it: Ordina

en: City
it: Città

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: @time ago
it: @time fa

en: Default order
it: Ordine predefinito

en: Placeholder
it: Segnalibro
