OpenAI Assistants (1.0.0-beta12) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Author
fa: نویسنده

en: Download
fa: دانلود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Model
fa: مدل

en: Send
fa: ارسال

en: Close
fa: بستن

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: You
fa: شما

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: بازبینی %title از %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: @type: deleted %title revision %revision.
fa: @type: %title بازبینی %revision حذف شد.

en: Trigger
fa: راه‌انداز

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: @type: reverted %title revision %revision.
fa: @type: %title ویرایش %revision برگردانده شد.

en: Revert to earlier revision
fa: بازگردانی به بازبینی قبلی

en: Delete earlier revision
fa: حذف بازبینی قبلی
