OpenBusiness Profile (8.x-1.1) - en to cy translation catalogue (50 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Images
cy: Delweddau

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Language
cy: Iaith

en: On
cy: Ymlaen

en: Tags
cy: Tagiau

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Image
cy: Delwedd

en: Feed
cy: Porth

en: Name
cy: Enw

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Help
cy: Cymorth

en: Picture
cy: Darlun

en: Contact
cy: Cyswllt

en: All
cy: I gyd

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Custom
cy: Addasu

en: Comment
cy: Sylw

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Fields
cy: Meysydd

en: Send
cy: Anfon

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Log in
cy: Mewngofnodi

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Tools
cy: Arfau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: English
cy: Saesneg

en: French
cy: Ffrangeg

en: Languages
cy: Ieithoedd

en: Your message has been sent.
cy: Mae'ch neges wedi ei yrru.

en: Output format
cy: Fformat allbwn

en: Anonymous user
cy: Defnyddiwr anhysbys

en: Apply
cy: Ceisio

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Offset
cy: Ongli

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Landscape
cy: Tirwedd

en: Portrait
cy: Darlun

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Language name
cy: Enw Iaith

en: Select language
cy: Dewis Iaith

en: Powered by Drupal
cy: Wedi ei bŵeru gan Drupal
