OpenBusiness Profile (8.x-1.4) - en to bs translation catalogue (58 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Images
bs: Slike

en: Content
bs: Sadržaj

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Language
bs: Jezik

en: Tags
bs: Tagovi

en: Search
bs: Pretraga

en: Image
bs: Slika

en: Name
bs: Ime

en: Preview
bs: Pregled

en: Help
bs: Pomoć

en: Picture
bs: Slika

en: Contact
bs: Kontakt

en: All
bs: Sve

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Comment
bs: Komentar

en: Published
bs: Objavljeno

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Fields
bs: Polja

en: Send
bs: Pošalji

en: Role
bs: Uloga

en: Log in
bs: Prijavi se

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Tools
bs: Alati

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Authored on
bs: Napisano

en: English
bs: Engleski

en: Languages
bs: Jezici

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Output format
bs: Izlazni format

en: Apply
bs: Primjeni

en: Translation
bs: Prevod

en: Translate
bs: Prevedi

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Powered by Drupal
bs: Napravljeno na Drupalu

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Footer menu
bs: Footer meni

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Default comments
bs: Defaultni komentari

en: Allows commenting on content
bs: Dozvoli komentare na sadržaju

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.

en: Website feedback
bs: Povratna informacija sa stranice

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
bs: Unesite nazive odvojene zarezom. Na primjer: Amsterdam, Donji Vakuf, Rogatica

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
