OpenBusiness Profile (8.x-1.5) - en to nn translation catalogue (52 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Images
nn: Bilete

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Language
nn: Språk

en: Article
nn: Artikkel

en: On
nn: På

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Name
nn: Namn

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Help
nn: Hjelp

en: Picture
nn: Bilete

en: Contact
nn: Kontakt

en: All
nn: Alle

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Off
nn: Av

en: Header
nn: Topptekst

en: Footer
nn: Botntekst

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Comment
nn: Kommentar

en: Published
nn: Publisert

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Fields
nn: Felt

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Role
nn: Rolle

en: Log in
nn: Logg inn

en: Blog
nn: Blogg

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Authored on
nn: Skrive

en: English
nn: Engelsk

en: French
nn: Fransk

en: Languages
nn: Språk

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: Apply
nn: Bruk

en: Above
nn: Over

en: Subtitle
nn: Undertittel

en: Language code
nn: Språkkode

en: Translate
nn: Omset

en: - All -
nn: - Alle -

en: Language name
nn: Språknamn

en: Select language
nn: Vel språk

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nn: Bruk <em>grunnleggjande side<em> for statisk innhald, slik som «Om oss» sida.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nn: Bruk <em>artiklar</em> for innhald som endrast, slik som nyheiter, pressemeldingar eller bloggoppføringar.
