OpenBusiness Profile (8.x-1.7) - en to fi translation catalogue (88 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Language
fi: Kieli

en: Article
fi: Artikkeli

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Search
fi: Etsi

en: Name
fi: Nimi

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Help
fi: Ohje

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: All
fi: Kaikki

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Custom
fi: Oma

en: Published
fi: Julkaistu

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Fields
fi: Kentät

en: Send
fi: Lähetä

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Tools
fi: Työkalut

en: Sort Criteria
fi: Järjestysehdot

en: Authored on
fi: Luotu

en: Create account
fi: Luo käyttäjätili

en: English
fi: englanti

en: French
fi: ranska

en: Languages
fi: Kielet

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Output format
fi: Tulostusmuoto

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Translation language
fi: Käännöksen kieli

en: Translation
fi: Käännös

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Print
fi: Tulosta

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Translate
fi: Käännä

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Not applicable
fi: Ei käytössä

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Language name
fi: Kielen nimi

en: Select language
fi: Valitse kieli

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Not specified
fi: Ei määritelty

en: Language direction
fi: Kielen suunta

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: User interface translation
fi: Käyttöliittymän kääntäminen

en: Reset your password
fi: Palauta salasanasi

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Website feedback
fi: Sivuston palaute

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: View edit page
fi: Näkymän muokkaussivu

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
fi: <p>Voit vaihtaa oletuskieltä valitsemalla yhden käytössä olevista kielistä oletukseksi. Oletuskieltä käytetään silloin kun kieltä ei ole erikseen valittu mutta esimerkiksi käyttöliittymän kieli täytyy asettaa.</p>

en: Manage view settings
fi: Hallinnoi näkymän asetuksia

en: View or edit the configuration.
fi: Katso tai muokkaa konfiguraatiota.

en: Displays in this view
fi: Tässä näkymässä olevat näytöt

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
fi: Näyttö on tapa tulosten näyttämiselle, esimerkiksi sivuna tai lohkona. Näkymä voi sisältää useita näyttöjä, jotka listataan tässä. Aktiivinen näyttö on korostettu.

en: View administration
fi: Näkymän ylläpito

en: Filter your view
fi: Suodata näkymääsi

en: Filter actions
fi: Suodatustoimenpiteet

en: Add, rearrange or remove filters.
fi: Lisää, uudelleenjärjestä tai poista suodattimia.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
fi: Hallinnoi järjestystä, jossa tulokset näytetään. Klikkaa aktiivista järjestelysääntöä määritelläksesi sen.

en: Sort actions
fi: Lajittelutoiminnot

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
fi: Lisää, uudelleenjärjestä tai poista järjestelysääntöjä.
