OpenChurch (8.x-2.0-rc10) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Body
bn: কাঠামো

en: Images
bn: ছবি

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Help
bn: সহায়তা

en: Picture
bn: ছবি

en: Email
bn: ইমেইল

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Location
bn: অবস্থান

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Blog
bn: ব্লগ

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
