OpenChurch (8.x-2.0-rc10) - en to cs translation catalogue (60 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Body
cs: Text

en: Images
cs: Obrázky

en: Author
cs: Autor

en: Description
cs: Popis

en: Cost
cs: Náklady

en: On
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Name
cs: Jméno

en: Help
cs: Nápověda

en: Picture
cs: Obrázek

en: Email
cs: E-mail

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Page title
cs: Název stránky

en: Off
cs: Vypnuto

en: Footer
cs: Patička

en: Location
cs: Místo

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Phone
cs: Telefon

en: Desc
cs: Sestupně

en: Events
cs: Události

en: User login
cs: Přihlášení

en: Position
cs: Pozice

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Tabs
cs: Záložky

en: Apply
cs: Použít

en: When
cs: Když

en: Administrator
cs: Administrátor

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Offset
cs: Posun

en: About
cs: Popis

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Your virtual face or picture.
cs: Váš avatar nebo profilový obrázek.

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: All content
cs: Veškerý obsah

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
cs: Použijte tagy pro seskupení článků podle podobných témat v katergoriích

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: Image to be shown if no image is uploaded.
cs: Tento obrázek se zobrazí, pokud žádný jiný nenahrajete.

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Restricted HTML
cs: Omezené HTML
